ΦΥΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΣΤΟΝ ΛΑΧΑΝΟΚΗΠΟ ΜΑΣ

17-5-21  ΦΥΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΣΤΟΝ ΛΑΧΑΝΟΚΗΠΟ ΜΑΣ

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ

Οι Αειφόροι μαθητές του 9ου Γυμνάσιου Βόλου καλλιεργούν στον κήπο τους στα διαλείμματα. Χαίρονται, ενδιαφέρονται, συνεργάζονται ,γελούν, παίζουν, σέβονται ο ένας τον άλλον. Αγαπούν και φροντίζουν τον κήπο τους αλλά μαθαίνουν μέσα σε αυτόν για την καλλιέργεια των λαχανικών τους. Σήμερα φυτέψαμε ντομάτες, πιπεριές μελιτζάνες, αγγουράκια και πολλά αρωματικά φυτά..

Μπράβο παιδιά δεν καλλιεργείτε μόνο λαχανικά αλλά και αξίες, είστε πραγματικά Ενεργοί πολίτες και μαθαίνετε μέσα από αυτές τις βιωματικές δράσεις..

3

ΟΙ ΜΑΘΗΤΈΣ ΣΕ ΔΡΆΣΗ .ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΆΛΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΙΟΤΗΤΩΝ

ΟΙ ΜΑΘΗΤΈΣ ΜΑΣ ΣΕ ΔΡΆΣΗ .ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΆΛΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΙΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥΣ

17-5-21

ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΑΣ ΣΕ ΔΡΑΣΗ .ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΙΟΤΗΤΩΝ