Συνεργασία με το δίκτυο Σχολικών Μονάδων “ΣΗ.ΜΑ. – Α.Ε.Π”

Συνεργασία με το δίκτυο Σχολικών Μονάδων Δ.Δ.Ε. Β’ Αθήνας “Σημερινός Μαθητής – Αυριανός Ενεργός Πολίτης του Κόσμου – ΣΗ.ΜΑ. – Α.Ε.Π”

Στις 18 και 19 Ιουνίου 2022 παρουσιάστηκαν λίγες αντιπροσωπευτικές δράσεις του 9ου Γυμνασίου Βόλου στην εκδήλωση του  Δικτύου Σχολικών Μονάδων Δ.Δ.Ε. Β’ Αθήνας “Σημερινός Μαθητής – Αυριανός Ενεργός Πολίτης του Κόσμου – ΣΗ.ΜΑ. – Α.Ε.Π.”.

Ευχαριστούμε την οργανωτική επιτροπή για την πολύ ωραία εκδήλωση και την ευκαιρία που έδωσε στο Αειφόρο 9ο Γυμνάσιο Βόλου να συμμετέχει με τέσσερις από τις δράσεις της σχολικής χρονιάς 2021-22 και να επικοινωνήσει με άλλα σχολεία της Ελλάδας και του εξωτερικού. Ευχαριστούμε το συνεργαζόμενο σχολείο του Δικτύου ΣΗ.ΜΑ.-Α.Ε.Π, το 1ο Γυμνάσιο Βριλησσίων και την Διευθύντρια κα Ευαγγελία Σύρμα για την συνεχή επικοινωνία μας. Συμμετείχαν 9 καθηγητές στις 4 δράσεις του σχολείου μας και παρουσίασαν διαδικτυακά οι μαθήτριες Μερόπη Αραμπατζή και Εβελίνα Αναγνωστοπούλου και τις ευχαριστούμε πολύ.