Δημιουργικά διαλείμματα

Δημιουργικά διαλείμματα – Άνοιξη 2023

Δημιουργικά διαλείμματα στις 25 Απριλίου 2023, στο Αειφόρο 9ο Γυμνάσιο Βόλου. Καθαρίζουμε τον λαχανόκηπό μας και κουρεύουμε το γκαζόν.

Φυτέψαμε μια ελιά και μια μανταρινιά για να τρώνε οι μαθητές, αύριο θα φυτέψουμε τα λαχανικά μας.

Είναι η τελευταία καλλιέργεια λαχανικών για μένα ως Διευθύντρια, στο Αειφόρο 9ο Γυμνάσιο Βόλου. Μπράβο στα Αειφόρα παιδάκια μου, στους καθηγητές και στην αγαπημένη μου κα Μηλίτσα που καθαρίζει το σχολείο μας.

Τις επόμενες μέρες φυτέψαμε λαχανικά για το καλοκαιράκι όπως διάφορα είδη ντομάτας, πιπεριές, κολοκυθιές, αγγουριές, μελιτζάνες με ενθουσιασμό, χαρά, γέλιο και ευχαρίστηση.

Υπερήφανη για το σχολείο μου, το Αειφόρο 9ο Γυμνάσιο Βόλου, και τους αγαπημένους μου μαθητές που καθημερινά με εκπλήσσουν με την αγάπη τους και την φιλοπεριβαλλοντική τους συμπεριφορά.

Καλή σοδειά παιδιά μου.